Haber / Duyuru

AVRUPA PARLAMENTOSU ÜYELERİNDEN IPARD PROJESİ ZİYARETİ

Avrupa Parlamentosu (AP) Tarım ve Balıkçılık Koordinatörü Clara Aguilera ile Ulusal Ticaret Koordinatörü Inma Rodriguez Pinero, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye eş finansmanıyla yürütülen Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) Programı kapsamında, Nevşehir’de desteklenen kırsal turizm yatırımında incelemelerde bulundu.

Göreme ilçesinde 2,9 milyon liraya hayata geçirilen ve IPARD Programı’nın uygulayıcısı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 1,4 milyon lira hibe ödenen konaklama tesisinin yatırımcısı, verdikleri hizmetler hakkında üyelere bilgi verdi.

TKDK Proje İzleme ve Kontrol Koordinatörü İlhan Demirkan ve Nevşehir İl Koordinatörü Recai Turan, TKDK'nın Nevşehir’i de kapsayan kırsal alanlarda, IPARD I ve IPARD II Programı kapsamında 13 yıldır verdiği hibe desteklerine ilişkin AP üyelerine bilgi verdi ve sorularını yanıtladı.

Aguilera ve Pinero, ziyaretten son derece memnun kaldıklarını belirterek, misafirperverlikleri için TKDK yöneticilerine ve IPARD Programı faydalanıcısına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.