Duyuru

TKDK BAŞKANI DR. ANTALYALI OSMANİYE'DE

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, hazırlıklarında sona gelinen IPARD III Programı desteklemeleri kapsamında 81 il içine dahil edilen Osmaniye'yi ziyaret etti.

Antalyalı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Kolabaş, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Murat Aksoy'la yaptığı görüşmelerde kentin tarım, hayvancılık, ticaret, sanayi ve ihracat potansiyeline ilişkin bilgi alarak, TKDK' nın 13 yıldır 42 ildeki kırsal alanlarda verdiği hibe destekleri ve örnek projelere ilişkin bilgi verdi.

Antalyalı, yılın ilk çeyreğinde başlatmayı planladıkları IPARD III Programı çerçevesinde il sayısının 42'den 81'e yükseltildiğini ve kırsal alt yapı, yem bitkileri yetiştiriciliği gibi yeni sektörlerinde programa eklendiğini ifade etti.

Antalyalı, Vali Yılmaz ve il protokolünü Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı' nın teşrifleriyle 5 Şubat Pazartesi Kahramanmaraş'ta düzenlenecek "IPARD Destekleri 3. Dönem Tanıtım Toplantısı" na davet etti.