Duyuru

TKDK'DAN AB TÜRKİYE DELEGASYONU ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i makamında ziyaret etti. Antalyalı, ziyarette yaptığı konuşmada, IPARD I ve II Programlarındaki gelişmeler hakkında Berger'e bilgi verdi.

Antalyalı, IPARD Programının AB ve Türkiye ilişkilerine katkı sağladığını belirterek şunları söyledi: "Programla ülkemizde birçok alanda istihdam sağlandı. Ayrıca, IPARD Programı sayesinde kadınlara uygulanan pozitif ayrımcılık ile kadın yatırımcıların önünü açtık. Bitkisel üretimden hayvansal üretime, tarımdan sanayiye, çevreden turizme, istihdamdan örgütlenmeye kadar geniş bir yelpazede destekler verdik. Bütünleşmiş bir yaklaşım ve insan odaklı bir anlayışla, kırsal kesimin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden geliştirilmesini amaçlayan ve çok yönlü kalkınmayı destekleyen bir çalışma yürütüyoruz." Başkan Antalyalı, IPARD Programı ile geçtiğimiz 5 yıl içerisinde  çok önemli yatırımların kazandırıldığını sözlerine ekledi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ise, IPARD Programının başarılarını ilgiyle takip ettiklerini dile getirdi. Berger, Türkiye'de Giresun ve Nevşehir'e gittiğini, buralarda hayata geçirilen yatırımlardan çok etkilendiğini söyledi.

Ziyarette TKDK heyetinden Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu ve Muhasebe Koordinatörü Merve Asal, Delegasyondan ise Ataşe Laura Zampetti ile Tarım ve Balıkçılık Sektör Sorumlusu Leyla Alma da hazır bulundu.

Paylaş: