Duyuru

TKDK İLE HAYAT BULAN YATIRIMLAR

Denizli – Konfeksiyon atölyesi kurulumu ve modernizasyonu projesi

Yöresinin havlusunu ihracat hedefi

Denizli'de yaşayan Habip Özlen, devlet hibesiyle kurup yöresel nitelikli havlu ürettiği konfeksiyon atölyesinde imalat kapasitesini artırarak ihracatçı firmalar arasına girmeyi hedefliyor.

Özlen, tekstil sektöründe faaliyet gösteren büyük bir firmanın çeşitli kademelerinde 13 yıl işçi olarak çalıştı.

Yerel gazetelerde yayımlanan haberler vasıtasıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunu (TKDK) duyan Özlen, TKDK Denizli İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Özlen, daha sonra konfeksiyon atölyesi kurulumu ve modernizasyonuyla ilgili 2 farklı başvuru çağrı döneminde proje hazırlayarak Koordinatörlüğe sundu.

Projeleri onaylanan Özlen, toplam tutarı 1 milyon 290 bin liralık yatırımlarını tamamladıktan sonra 645 bin lira TKDK hibesi aldı.

Atölyesinde Denizli yöresine özgü havlu üreten Özlen, üretim kapasitesini artırarak ihracat yapmak istiyor.

Özlen, yaptığı açıklamada, şehrine böyle bir yatırımı yapmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğunu söyledi.

İmalat sürecinde öncelikle boyahaneden çıkan top halindeki havluların otomatik kesimini yaptıklarını belirten Özlen, ''Sonra otomatik boy dikimi ve etiketli otomatik en dikimi yapılıyor. Hazır hala gelen ürünler paketlenerek sipariş sahiplerine ulaştırılıyor. Tesisimiz günlük 13 bin havlu üretim kapasitesine sahip. İşyerimizde 7 kişi istihdam ediliyor. Anlaşmalı olduğumuz bir firmaya fason ürün imalatı yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.  

Özlen, yurt dışındaki bir firmayla görüşme halinde olduklarını aktararak, mutabakat sağlanması durumunda 15 Ocak 2018'de ihracata başlamayı planladıklarını kaydetti.

Proje aşamasından işin sona ermesine kadar TKDK çalışanlarının desteklerini esirgemediğini vurgulayan Özlen, çalışanlara teşekkürlerini ileterek Türkiye'de bu tür yatırımların artarak devam etmesi temennisinde bulundu. 

Paylaş: