Duyuru

TKDK GENEL KOORDİNASYON TOPLANTISI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Genel Koordinasyon Toplantısı 26-27 Eylül 2016 tarihlerinde Kurum Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı başkanlığında toplandı.

26 Eylül Pazartesi günü Ankara Swiss Otel’de gerçekleşen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Dr. Nusret Yazıcı, Merkez ve İl Koordinatörlerimizin yanı sıra Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Muhammed ADAK ve Bakanlığımız Birim Amirleri katılım sağladı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurum Başkanımız Dr. Ahmet Antalyalı IPARD-l dönemine ait ödemesi yapılacak projeler için yılsonuna kadar işlemlerin tamamlanması konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesi istedi. FETÖ/PDY Terör örgütü yapılanması için gereken hukuki sürecin devam ettiğini belirten Dr. Antalyalı bu konuda en ufak müsamaha gösterilmeden gereken tüm çalışmaların yapılacağının altını bir kez daha çizdi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan konuşmacılar, yürütülen çalışmalarda TKDK ile ortak adım atarak destek olabilecekleri alanlarda birlikte çalışarak kırsal kalkınmada ülke menfaati için gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Nusret Yazıcı, TKDK’nın yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirleterek Kurumun kırsal kalkınmada Türkiye için çok önemli bir noktada durduğuna dikkat çekti. Çalışmaların hız kesmeden devam etmesi gerektiğini belirten Yazıcı fonların tamamından faydalandırılması için azami gayret sarf edilmesi gerektiğini vurguladı.

Yapılan sunumların ardından toplantı İl Koordinatörleriyle fikir alışverişinin ardından son buldu.
 

Paylaş: