TKDK BAŞKANI KALENDER'DEN MERSİN’E ÇALIŞMA ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Vekili Hakan Kalender Mersin’de bir dizi çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Bu kapsamda ilk olarak Mersin İl Koordinatörlüğüne geçerek İl Koordinatörü Beytullah Uygur’dan Mersin’deki TKDK yatırımları ve tamamlanan IPARD-II Programı 5. Çağrı İlanı projelerine ilişkin bilgi aldı. Hizmet binasında incelemelerde bulunduktan sonra, Kurum personeli ile de bir araya gelen Kalender, TKDK’nın orta ve uzun vadeli planlarını ve Mersin’nin IPARD desteklerinden daha fazla yararlanabilmesi için yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Toplantı sonrası İl Kordinatörlüğünden ayrılan Kalender, IPARD kapsamında desteklenen “Yörük Süt” süt işleme tesisini ziyaret etti. Ziyarette tesis hakkında bilgi alan Kalender, istihdam edilen 187 kişi ile 36 çeşit süt ürünü üreten tesisin hem Mersin hemde bölge ekonomisine sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etti.

TKDK Başkanı Kalender ve beraberindeki heyet daha sonra Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti. IPARD Programı kapsamında Mersin’de gerçekleşen yatırımlar hakkında bilgi veren TKDK Başkanı Kalender, il genelinde desteklenecek yatırımlar ve TKDK’nın hedefleri hakkında bilgi verdi.