Duyuru

TKDK BAŞKANI KALENDER’DEN KARS VE ARDAHAN ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, Kars ve Ardahan İl Koordinatörlüklerini ziyaret etti.

Kars İl Koordinatörü Berkay Çelik ve Ardahan İl Koordinatörü Yusuf Güder tarafından illerindeki yatırımlar ve hedefler hakkında Kalender’e bilgi verildi. Başkan Kalender, birim amirleri ve personelle yaptığı görüşmelerde, Kars ve Ardahan’ın özellikle hayvancılık konusunda önemli potansiyeli olduğunu, bu kapsamda besi ve süt üreten işletmelerin de içinde olduğu 3. çağrıdan bu illerin daha fazla yaralanması için bilgilendirme çalışmalarının artırılması gerektiğini vurguladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın hayvancılık sektöründe önemli projeler başlattığını hatırlatan Kalender, bu alanda TKDK’ya da önemli görevler düştüğünü söyledi. 2020 yılına kadar yaklaşık 5 milyar TL hibeyi yatırıcılara sunacaklarını vurgulayan Kalender, tüm yatırımcıları 3. çağrı kapsamında TKDK’ya davet etti.

Kalender, çalışmalarının ardından Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’i de makamında ziyaret ederek Kurum ve IPARD hibeleri konusunda Bilmez’e bilgi verdi.

 

Paylaş: